Microblading Kıl Tekniği

Her kadın için kaş çok önemlidir. Kaşlar insanın yüzündeki ifadeyi belirler. Etkileyici bakışlara sahip olmak için her kadın yüzüne uygun kaş tasarımını arar. Bir çok farklı dönemde bir çok farklı kaş stili kadınlar arasında moda olmuştur. İstediği kaşa sahip olmak isteyenler kaşlarını düzenli aldırır. Bu da zamanla kaşların küsmesine sebep olur. Yanlış kaş alımları, kaşların eşit şekilde alınmaması da kaşların zamanla küsmesine kadınlar istediği kaşlara sahip olmamasına neden olabilir. Ayrıca açık ince telli kaş kıllarınız varsa ve açık tenliyseniz istediğiniz kaşlara ulaşmak da sizin için güç olabilir.Microblanding kıl tekniği ile kadınlar gerçek kaşlarından ayırt edilemeyecek kadar doğal düzgün ve dolgun kaşlara sahip olabilir.Microblanding işlemi kaşların çevresindeki ve arasındaki boşlukların kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizginlerin oluşturma işlemidir. Kaşlarınızla aynı renkte doğal görünümlü ve kaşlarınızla aynı yönde kılların çizilme işlemidir. Cildin üst tabakasına çizilen ve doğal kaşlarınızdan ayırt edilemeyen uzun süreli kalıcı makyaj da diyebiliriz.
Microblanding Kıl Tekniği Kaş Nasıl Yapılır? 
Microblading’in uygulama süresi yaklaşık olarak 1 saattir. Tek kullanımlık steril ve mikro iğneler yardımı ile deri yüzeyinin hemen altına doğal ve minare renklerin uygulanmasına microlanding denir. Kullanılan ürünler sadece bu işlem için üretildiği ve tamamen doğan olduğu için uygulama sonrası yüzde herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez.Microblanding sonrası nasıl olur?“Uygulama sonrası kaşlarım nasıl gözükecek? Doğal bir görüntü olacak mı?” gibi sorular kıl tekniği ile kaş yaptırmak isteyenlerin aklına takılan ilk sorulardır. Bu soruların cevabı kıl tekniğini uygulayan güzellik uzamanın kullandığı malzeme ve tecrübesine göre cevap bulur aslında. Uygulama öncesi yüz şeklinize uygun kaş tasarımının belirlenmesi ve sizin taleplerinizin iyi anlaşılması gerekir.Uygulama öncesi diğer önemli konusu ise renk seçimidir. Kesinlikle kaşınızla aynı renk seçilmelidir. Uyulama yaptıracağınız merkezde fark renk seçenekleri olması gerekir. Farklı renk tonlarını karıştırarak kaşınız için uygun rengi bulmak riskli olabilir. Bunun yerine geniş bir renk katalogundan kaşınıza uygun rengi seçmek daha doğru olacaktır.Doğru renk seçimi ve tasarım belirlendikten sonra geriye uygulama kalıyor. Çizilecek kaş kıllarının mutlaka doğal görünümlü, kendi kaşınıza uygun olarak uygulanması gerekiyor. Bunun için de uzman bir ekibe yaptırmanız önemlidir.

Microblading fiyatları nedir?

Uygulama merkezinin konumu, uygulama yapılacak malzemelerin kalitesine göre fiyatlar çok değişkenlik gösterme. “Microblading’i 100 TL’ye yapıyoruz” diyen de olabilir, “Microblading’i 3000 TL’ye” yapıyoruz diyen de olabilir. Fiyattan bağımsız olarak burada çok dikkatli bir seçim yapmak gerekiyor.
Ucuz olan kötüdür ya da pahalı olan iyidir demek yanlış olacaktır. Bütçenize uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz ancak Microblading işlemini yaparken tek tercihinizin fiyat olmaması önemlidir. Uygulamayı yapacak kişinin daha önceki işlerine de bakmanızı öneririz.

Kimler için uygun?

Kaşlarının dolgun ve yoğun gözükmesini isteyen, kaşlarını küstüren herkes için uygundur.

Kimler için uygun değildir?

Devam eden bir tedavi süreciniz varsa, kıl tekniğini uygulamadan önce doktorunuza danışmanız gerekiyor. Kullanılan ürünler yerel ve uluslararası sağlık örgütleri tarafından onaylanmış ve insan sağlına herhangi bir riski olmayan ürünlendir. Ancak devam eden tedavi süreciniz varsa alerji vb. durumların oluşmaması için doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır.

Hangi mevsimde yapılmalı?

İstediğiniz mevsimde yaptırabilirsiniz. Önemli olan uygulama yapılan kaş bölgesinin 2-3 gün sudan uzak tutulması gerekir.

Renk değişir mi?

Bazı uygulamalar sonucunda uygulanan boyanın rengi gri veya yeşile dönebilir. Böyle bir renk değişimini tabi ki kimse istemez.

Leave a Comment

Hakkımızda

Dinar Bakar 15 yıldır güzellik sektöründe, sektörün gelişiminde öncü isimlerden. Kalıcı makyajda dünya standartları

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 10.00-19.00Cumartesi 10.00-19.00Pazar: Kapalı

İletişim

Phone: +90 530 330 25 97Cennet, Hürriyet Cd. No:74 K.Çekmeceİstanbul