Kaş Silme Uygulaması Nedir?

Güzellik uğruna yaptırdığınız uygulamalardan bazen istediğiniz sonuçları alamazsınız. Bunlardan biri de kaşlara yapılan kalıcı makyaj uygulamalarıdır. Yanlış malzemeyle ve tecrübesiz eller tarafından yapılan kaş uygulamaları hüsranla sonuçlanabilir.

Kaşlar, ifadenin en önemli tamamlayıcılarındandır. Önemli olan kaşı almak değil, yüzün yapısına en doğru ifade şeklini oluşturmaktır. Bu nedenle kaş şekillendirmesi çok önemli bir süreçtir. Seyrek kaşların yoğunlaştırılması için kullanılan yöntemlerden biri de, kaş kontürüdür. Kalıcı makyaj uygulaması olan bu yöntem nihayetinde deri altına yapılan bir dövme işlemidir. Ancak işinin ehli olmayan kişiler tarafından yanlış cihaz ve hatalı boya kullanılarak yapılan uygulamalar sonucu mağdur olan kişilerin sayısı da az değil. Kullanılan malzemenin kötü olması dışında, bazen yapılan kontür yüz şekline göre olmaz. Bu işlem geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. Kaşlara yapılan kontür için kullanılan boya zaten zamanla vücut tarafından dışarı atılır. Ancak durum beklenemeyecek kadar kötüyse kişi hemen yapılan makyajın değiştirilmesini isteyebilir. Böyle durumlarda kaşlara yapılan kalıcı makyajın silinmesi için başka bir işlem uygulanır. Bu işlem özel bir solüsyonla yapılır.

Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Kaş silme işlemi ilgili bölgeye özel bir solüsyon verilerek pigmentlerin kusturulmasıyla yapılır. Bu solüsyonlar tamamen doğal malzemelerden üretilir ve içeriklerinde hiçbir asit yer almaz. Kaş kontürü yapılan alet kullanılarak solüsyon kaşa uygulanır. Kaş silme işleminin gerçekleşmesi için solüsyonun pigmentlere kadar ulaşması gerekir. Daha önce yapılan işlemde pigmentin hangi derinliğe indiği tam olarak kestirilemediği durumlarda, solüsyonu daha derinlere ulaştırmaya çalışmak deriye zarar verir. Bu sebeple çözüm olarak işlem seanslara bölünür ve 2 ya da 3 seans sonrası acele etmeden, deriyi zedelemeden uygulanır. Böylece işlemin başarısız olma riski ortadan kaldırılır. Solüsyon pigmentlere etki etmeye başladıktan sonra kabuk oluşur ve kalıcı makyaj da böylece silinmiş olur. Burada önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta cildin tahriş olma ihtimalidir. Kalıcı makyaj sildirme işlemi yaptırmak isteyen kişiler bunu göz önünde bulundurmalıdır. Tabii ki bu noktaya gelmemek için, öncelikle kalıcı makyaj uygulaması yapılacak merkez dikkatle seçilmelidir. Eğer ki şansız bir durumla karşılaşılmış ise, makyaj sildirmek için de yine uzman bir el tercih edilmeli. Kaş silme de en az, kaş belirginleştirme kadar uzmanlık gerektiren bir işlemdir. İnsan sağlığına uygun olmayan solüsyon kullanımıysa ciltte oluşabilecek tahribatı artırır. Bu yüzden güvenilir güzellik merkezlerine bu işlem yaptırılmalıdır.

Leave a Comment

Hakkımızda

Dinar Bakar 15 yıldır güzellik sektöründe, sektörün gelişiminde öncü isimlerden. Kalıcı makyajda dünya standartları

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 10.00-19.00Cumartesi 10.00-19.00Pazar: Kapalı

İletişim

Phone: +90 530 330 25 97Cennet, Hürriyet Cd. No:74 K.Çekmeceİstanbul