Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Keskin hatlı, düzgünce çekilmiş bir eyeliner bütün kadınların hayali.

Kusursuz kuyruklu, keskin hatlı ve nizami çizilmiş bir eyeliner hattı… Kim her sabah böylesine güzel bir göz makyajı ile uyanmak istemez ki? Bu kolaylığa sahip olmak, en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kalıcı eyeliner uygulaması ile artık mümkün! Eyeliner, bir kadının makyaj rutinindeki belki de en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Göz makyajınızın vurucu hattı olan eyeliner, en sade makyajı bile tek bir çizgi ile çekici, etkileyici ve fark yaratan hale getirebiliyor. Fondöten, ruj ya da far kullanmadığınız günlerde bile ince ve zarif bir eyeliner çekerek soluk görünmekten kaçınabilir ya da özel bir gece için yaptığınız afili makyaj esnasında eyeliner çekerek, yüzünüzün ihtiyaç duyduğu o son dokunuşu ona verebilirsiniz. Eyeliner kullanımınız her ne olursa olsun, ister günlük ister özel günlerde; kendisinin yüzünüzde apayrı bir etki yaratma potansiyeli olduğunu kabul etmek lazım. Elbette böylesine etkili bir makyaj silahı ile karşı karşıyayken kullanımının da basit ve sıradan olmaktan uzak olması, sizi şaşırtmamalı. Keskin ve kusursuz hatlı bir eyeliner çizgisi çekmek, her kadının harcı olmadığı gibi, çoğumuzun günlük tempo içerisinde uğraşmak istemediği kadar zahmetli bir süreç haline gelebiliyor. Elinizin hafifçe titremesi bile, elde etmek istediğiniz o ince eyeliner hattını bir anda tabiri caizse duble yola çevirebilir; eyeliner çizgisini uzatarak elde etmek istediğiniz “kedi gözü” görünümü, siz farkına bile varmadan bir anda “panda gözü” görünümüne dönüşebilir. Bir yandan mükemmel görünümlü bir eyeliner hattına sahip olmak isterken, diğer yandan buna erişebilmek için katlanmak zorunda olduğumuz uğraşlara girmek istemiyorsunuz, değil mi? Çözüm sandığınızdan da daha yakın: Kalıcı eyeliner. Kalıcı eyeliner tam olarak nedir, kalıcı eyeliner nasıl yapılır ve kalıcı eyeliner sonrası süreç hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizin için derledik.

Göz kenarına yapılan kalıcı makyaj işlemleri deep liner, eye liner ve farliner olarak üç çeşittir. Göz kalıcı makyajı düşük ve üzgün bakan göz şeklini daha iri ve daha kalkık göstremek için kalıcı eye liner çalışması çok idaeldir.

Göz kapağının şekli eğer uygunsa kalıcı eye liner çalışması yapılır, gözler daha belirgin ve iri görünür. İşlem genellikle kuyruklu ve gözün şekline göre kalın çalışır. Deep liner çalışması sadece kirpik dibinin belirginleşmesi için yapılan bir çalışmadır. Deep liner kuyruklu olmaz gözü büyütmek için yapılacak bir çalışma değildir. Bu çalışma ile kirpikler daha belirgin olur bakışlar netleşir. Far liner çalışması deep liner ve eyelinerden farklı olarak puslu bir far görüntüsü sağlamak için çalışılır. Bu işlem sürekli makyajlı bir görüntü olmasını isteyenler için ideal bir çalışmadır. Son dönemde en çok tercih edilen çalışma eyeliner ve deepliner çalışmasıdır çok abartılı kalın olmayan eye liner ile günlük yaşantıyı çok kolaylaştırabilirsiniz. En az iki yıl kullanım süresi vardır. Kalıcı eyeliner, farliner ve deepliner olarak farklı teknikler ile çalışılır bu tekniklerin seçimi kişilerin tercihine ve göz şekline göre karar verilir gözlerin daha iri ve belirgin görünmesi için eyeliner çalışması uygundur. Sadece kirpik belirginleştirmek için deep liner çalışılabilir. Sürekli far görüntüsünde bir göz makyajı isteyenler için farliner çalışması yapılabilir. Kalıcı göz makyajının kalıcılığı ortalama 2-3 yıl civarındadır. Gözü çok hassas olup makyaj alerjisi olanlar için çok uygun bir çalışmadır. Uygulama süresi yaklaşık olarak bir saattir. Uygulama öncesi lokal anestezi kremleri kullanılır uygulama esnasında çok fazla acı hissi olmaz.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan doğal ve organik olan boyalar yine kalıcı eyeliner işleminde de rahatlıkla uygulanabiliyor. Kalıcı makyajın yapılacağı bölge göz olunca, bu konuda bazı çekinceler ve korkular ortaya çıkıyor. Özellikle bu uygulamada acı çekilip çekilmediği sorusu kafamızda beliriyor, gözlere herhangi bir zararı olup olmadığı ayrıca işlem sonrasında şişme, morarma gibi sorunların yaşanıp yaşanmadığı ile ilgili pek çok soru yöneltiliyor. Uygulamanın yapılışı çok basittir. Eyeliner uygulamasında göz çevresi öncelikle tam anlamıyla dezenfekte edilerek, varsa makyaj kalıntıları tamamen ortadan kaldırılıyor. Ardından genellikle tercih edilen iki renkten, siyah ve kahve renginden birine karar verilerek işleme başlamak için hazırlıklar tamamlanıyor. Uygun olan iğne seçildikten sonra eyeliner uygulamasına başlanıyor. Uygulamaya başlanmadan önce eyeliner yapılacak bölgede acı hissi olmaması için uyuşturuluyor. Karar verilinen renk dikkatli ve özenli bir şekilde göze ve çevresine zarar vermeden uzmanlar eşliğinde iğne yardımı ile uygulanıyor. Uygulamadan tamamlandıktan sonra 1-2 saat boyunca eyeliner yapılan bölgeye su temas etmemelıdir ve güneşten uzak tutulmalıdır.

Bu konuda gerçekten uzman olan eller bulup o uzmanlar tarafından uygulandığında, gözlerde herhangi bir soruna sebep olmayan kalıcı eyeliner uygulaması yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat gibi kısa süre içerisinde tamamlanıyor. Uygulama sırasında bölge üzerine anestezik etki yapan kremler sürüldüğünden, herhangi bir acı hissedilmesi söz konusu olmuyor. Sonrasında da herhangi bir şişme, morarma gibi bir sorun yaşanmıyor. Kullanılan boyalar tamamen doğal renk pigmentleri olduğu için, kesinlikle insan sağlığına zarar veren bir durum açığa çıkmamaktadır.

Kalıcı Eyelinerın Avantajları Nelerdir?

Bildiğiniz üzere eyeliner sürmek zor bir işdir. Özellikle bu konuda fazla profesyonel olmayan kimselerin defalarca denemek zorunda kaldığı ve ciddi süreler harcadığı eyeliner sürme işlemi, bazen sinir bozucu hale gelebilmektedir. Üstelik eyeliner sürüldükten sonra, yaz sıcaklarında veya farklı hava koşullarında eyelinerın akması söz konusu olabilmektedir. Tüm bu zorlukları göz önüne aldığımız zaman kalıcı eyeliner uygulaması, oldukça pratik bir kullanım sunmaktadır ve bu sebepten dolayı sıkça tercih edilmektedir. Bu kalıcı eyeliner uygulamasında kişinin tercihine göre siyahın yanı sıra kahverengi, mavi veya yeşil gibi renk tonlarını da kullanılabilir. Kimler Kalıcı Eyeliner Yaptırabilir?

Küçük olan gözlerini daha büyük göstermek isteyen kişiler, büyük gözlerini daha küçük hale getirmek isteyenler, düşük göz kapağından şikayetçi olanlar, daha çekik bir göz görüntüsüne sahip olmak isteyenler, fazla bitişik olan gözleri, daha ayrık göstermek isteyenler, daha çarpıcı ve çekici bir görüntü yaratmak isteyen kişiler, eyeliner çekmekte zorlanan veya makyaj yapmaya vakti olmayan kişiler eyeliner kontür uygulamasını rahatlıkla tercih edebilirler.

Kalıcı Eyeliner Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeli?

Kalıcı eyeliner makyajı uygulamaları sonrasında göz kapağında, göz altlarında ya da göz çevresinde hassasiyet hissediyor olması oldukça normaldir. Her ne kadar kullanılan boyalar organik ve risksiz olsa dahi sonuç olarak fazlaca hassas ve ince olan göz kapağına iğne ile bir uygulama yapılmış olmaktadır; bu da halihazırda narin olan göz çevresi cildinizin küçük da olsa bir reaksiyon göstermesine yol açacaktır. Göz çevresinde morarma, şişkinlik ya da kızarma gibi belirtilerin olması da oldukça doğaldır. Bu, üzerinde yapılan işlemlere karşı derinizin verdiği doğal bir tepkidir. Eğer işlemler işinin ehli bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılırsa tüm bu yan etkilerin ilk 24 saat içerisinde hatta daha kısa sürede ortadan kalkması beklenmektedir. Uzun süren bir tepki değildir. Kalıcı göz makyajı uygulamsını yaptırdıktan sonra nasıl bir bakım süreci takip etmeniz gerektiğini uygulamayı yapan kalıcı makyaj uzmanınız size belirtecektir. İşlemden sonra elinizi söz konusu bölgeye çok fazla dokundurmamalısınız. Aynı şekilde kalıcı makyaj uzmanınız uygulama yapıldıktan sonra belirli bir süre sonra kontrol randevusu talep etmesi durumunda bu randevuya kesinlikle gitmeniz ve onları aksatmamanız gerekmektedir. Bu takip görüşmelerinde kalıcı makyaj uzmanınız ufakda olsa rötuşlar gerçekleştirmek isteyebilir ya da sadece iyileşme sürecinize yakından göz atarak ne durumda olduğunuzu öğrenme ihtiyacı duyabilir.

Kalıcı Eyeliner Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kalıcı göz makyajı uygulamasını yaptırdıktan sonra bakım önerilerini uygulamanız sonuçların istediğiniz gibi olması açısından önemli bir yer tutmaktadır. Uygulama alanına doktorunuzun verdiği bakım merhemini uygulayın, göz çevresine en az bir kaç saat su değdirmemeye çok dikkat ediniz, hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan 1 ay kadar uzak durun, güneş ışınlarına maruz kalmamak için gözlük takın ve olabildiğince güneşte kalmamaya çalışın, 10 gün uygulama yapılan alana makyaj malzemesi ve kullandığınız merhem dışında hiçbir kimyasal madde sürmeyin.

Kalıcı Eyeliner Fiyatları

Kalıcı eyeliner fiyatları uygalanacak bölgeye, kullanılan boya miktarına ve uygulanacak yerdeki yoğunluk durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle gerek kafanıza takılan soruları sorabilmeniz için gerekse kalıcı eyeliner makyajının fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için dilerseniz kliniğimize gelerek ya da 0530 330 25 97 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Leave a Comment

Hakkımızda

Dinar Bakar 15 yıldır güzellik sektöründe, sektörün gelişiminde öncü isimlerden. Kalıcı makyajda dünya standartları

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 10.00-19.00Cumartesi 10.00-19.00Pazar: Kapalı

İletişim

Phone: +90 530 330 25 97Cennet, Hürriyet Cd. No:74 K.Çekmeceİstanbul